سامسونگ می‌گوید گوشی تاشو این شرکت می‌تواند تبلت هم باشد

سامسونگ می‌گوید گوشی تاشو این شرکت می‌تواند تبلت هم باشد

مدیرعامل بخش موبایل سامسونگ، DJ Koh، به تازگی اطلاعات جدیدی از گوشی تاشو این شرکت اعلام کرده است. در مصاحبه با وب‌سایت CNET، وی اعلام کرده که گوشی تاشو آینده این شرکت می‌تواند یک تبلت با قابلیت‌های مولتی تسکینگ فوق العاده باشد که اگر آن را تا کنید به یک گوشی هوشمند قابل حمل تبدیل می‌شود.

این توضیحات به کانسپتی که این شرکت در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد شباهت زیادی دارد. در کانسپت مذکور نیز شاهد یک گوشی بودیم که وقتی باز می‌شد، نمایشگر OLED بین دو بخش اصلی قرار می‌گرفت و گوشی را به یک تبلت تبدیل می‌کرد.

آقای Koh پیش‌تر هم درباره این محصول صحبت کرده بود و حتی گفته بود که مراسم بعدی سامسونگ برای توسعه‌دهندگان در سال جاری، شاهد معرفی این محصول خواهیم بود. این مراسم که در تاریخ ۱۶ آبان برگزار می‌شود، خیلی دور نیست. وی همچنین اعلام کرده این محصول به سرعت در حال توسعه است و ممکن است تا زمان معرفی، فراتر از استانداردهایی که سامسونگ انتظار دارد، پیش برود.

به طور دقیق‌تر آقای Koh اعلام کرده:

ما زمانی گوشی تاشو خود را عرضه می‌کنیم که محصولی قابل اطمینان برای کاربران باشد. اگر تجربه کاربری به استانداردهای من نرسد، من نمی‌خواهم که چنین محصولی را عرضه کنم.

Koh همچنین درباره پتانسیل‌های این دسته‌بندی جدید از گوشی‌های همراه گفت و اعلام کرد «ما به گوشی‌های تاشو نیاز خواهیم داشت».

تولیدکنندگان مختلفی به دنبال تولید چنین محصولی هستند. برای مثال به هواوی می‌توانیم اشاره کنیم که گویا قرار است در تعداد محدود، محصولی مشابه را در سال ۲۰۱۹ عرضه کند. شرکت‌های Lenovo و شیائومی نیز از توسعه چنین محصولی صحبت کرده‌اند. همچنین شرکت LG که در تولید نمایشگر‌های OLED نیز تخصص دارد، روی نمایشگرهای قابل خم شدن سرمایه گذاری زیادی کرده و حتی اوایل امسال از یک نمونه آزمایشی تلویزیون کانسپت که می‌تواند رول شود و در یک جعبه قرار بگیرد، رونمایی کرد.

مراسم توسعه دهندگان سامسونگ شاید جای عجیبی باشد برای این شرکت که محصولی سخت‌افزاری معرفی کند. بنابراین ممکن است در این مراسم پروتوتایپ اولیه از این محصول را ببینیم تا توسعه دهندگان نیز برای این گوشی، نرم‌افزارهای خود را آماده کنند و عرضه محصول نهایی به زمانی بعدتر موکول شود. حتی از آن‌جایی که سال بعد گوشی‌های گلکسی اس ده ساله می‌شوند، زمان مناسبی به نظر می‌رسد تا سامسونگ جدیدترین طراحی و این محصول را برای عرضه به بازار، معرفی کند. شما درباره این محصول چه فکر می‌کنید؟ آیا گوشی‌های خمیده که به تبلت تبدیل می‌شوند، آینده تلفن‌های هوشمند است؟